....Postal Address..Postadress....
AB Motala Verkstad
Box 950
....S-591 29 Motala, Sweden..591 29 Motala....

....Telephone (switchboard)..Telefon (växel)....
+46 (0)141-22 99 00

Fax
+46 (0)141-22 99 04

Visiting Address..Besöksadress..
AB Motala Verkstad
Linjegatan 14
....S-591 62 Motala, Sweden..591 62 Motala....

....E-mail..E-post: ....
info@mvg.se
sales@mvg.se

 

....Management..Ledning....

....CEO..VD....
Daniel Ellison
daniel.ellison@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 10

CFO
Johannes Alvestrand
johannes.alvestrand@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 11

....Workshop Manager Motala..Verkstadschef Motala....
Håkan Johansson
hakan.johansson@motalaverkstad.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)141 25 98 06

....Sales & Marketing Manager..Sälj- och Marknadschef....
Mikael Bönnemark
mikael.bonnemark@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70 728 34 75


....Finance..Ekonomi....

Controller
Anna Paersson
anna.paersson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)769-42 99 14

Controller
Roger Svensson
roger.svensson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 57
+46 (0) 141-22 99 57

Controller
Juhani Sismo
juhani.sismo@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00

.... Financial ..Ekonomi ....
Christina Fahlgren
christina.fahlgren@mvg.se
+46 (0)141 22 99 85


....Sales & Marketing..Sälj och Marknad....

....Sales & Marketing Manager..Sälj- och Marknadschef....
Mikael Bönnemark
mikael.bonnemark@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70 728 34 75

....Business Manager Infrastructure & Bridges..Affärschef Infrastruktur & Bro....
Stefan Stoltz (t.f)
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70-759 35 00

....Executive Sales..Exekutivt Sälj....
Anders Abrahamsson
anders.abrahamsson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70-887 56 10


....Customer Support..Kundsupport....

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Tommy Standar
tommy.standar@mvg.se
+46 (0)141-25 98 40

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Richard.Cornelius
richard.cornelius@mvg.se
+46 (0)141-25 98 34

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Per Anders Gustavsson
per-anders.gustavsson@mvg.se
+46 (0)141-25 98 41

....Quality and Technique.. Kvalitet och Teknik ....

....Quality and QHSE manager ..Kvalitet och QHSE Chef ....
Fredrik Sundmar
fredrik.sundmar@mvg.se
+46 (0)70 236 53 25


....Production Development..Produktionsutveckling....

....Purchasing and Commercial agreements..Inköp och Kommersiella avtal....

....Production Development..Produktionsutveckling....
Stefan Åstrand
stefan.astrand@mvg.se
+46 (0)73-920 99 97

....Manager Purchase and Commercial agreements ..Chef Inköp och Kommersiella avtal ....
Bo Andersson
bo.andersson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 69

....Planning and Purchase..Planering och inköp....
Olof Bohm
olof.bohm@mvg.se
+46 (0)739 20 99 32
+46 (0141) 25 98 32