....Postal Address..Postadress....
AB Motala Verkstad
Box 950
....S-591 29 Motala, Sweden..591 29 Motala....

....Telephone (switchboard)..Telefon (växel)....
+46 (0)141-22 99 00

Fax
+46 (0)141-22 99 04

Visiting Address..Besöksadress..
AB Motala Verkstad
Linjegatan 14
....S-591 62 Motala, Sweden..591 62 Motala....

....E-mail..E-post: ....
info@mvg.se
sales@mvg.se

 

....Management..Ledning....

....CEO..VD....
Daniel Ellison
daniel.ellison@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 10

CFO
Johannes Alvestrand
johannes.alvestrand@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 11

....Workshop Manager..Verkstadschef....
Håkan Johansson
hakan.johansson@motalaverkstad.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)141 25 98 06

....Sales & Marketing Manager..Sälj- och Marknadschef....
Mikael Bönnemark
mikael.bonnemark@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70 728 34 75


....Finance..Ekonomi....

Controller
Roger Svensson
roger.svensson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 57
+46 (0) 141-22 99 57

Controller
Juhani Sismo
juhani.sismo@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00

Controller
Anna Paersson
anna.paersson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)769-42 99 14


....Sales & Marketing..Sälj och Marknad....

....Sales & Marketing Manager..Sälj- och Marknadschef....
Mikael Bönnemark
mikael.bonnemark@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70 728 34 75

....Business Manager Infrastructure & Bridges..Affärschef Infrastruktur & Bro....
Johan Stråhlin
johan.strahlin@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70-759 35 00

....Executive Sales..Exekutivt Sälj....
Anders Abrahamsson
anders.abrahamsson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70-887 56 10


....Quality and Technique..Kvalitet och Teknik....

....Customer Support..Kundsupport....

....Quality..Kvalitet.... ....and..och.... ....QHSE manager..QHSE Chef....
Fredrik Sundmar
fredrik.sundmar@mvg.se
+46 (0)70 236 53 25

....Quotation Engineer..Offertingenjör.....
Tommy Standar
tommy.standar@mvg.se
+46 (0)141-259840


....Logistics and Purchasing..Logistik och Inköp....

....Logistics manager..Logistikchef ....
Bo Andersson
bo.andersson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 69

....Senior Purchaser..Senior Inköpare ....
Torbjörn Gustavsson
torbjorn.gustavsson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 26