....Postal Address..Postadress....
MVG i Gustavsvik AB
Box 56
....S-681 22 Kristinehamn, Sweden .. 681 22 Kristinehamn ....

Telephone (Switchboard)..Telefon....
+46 (0)141-22 99 00

Fax
+46 (0)141-22 99 04

 

....Visiting Address..Besöksadress....
MVG i Gustavsvik AB
Båtbyggarevägen 1
....681 95 Kristinehamn..681 95 Kristinehamn....
....Sweden.. ....

....E-mail..E-post....
info@mvg.se
sales@mvg.se

 

 
 

....Contacts..Kontaktpersoner....

....CEO..VD....
Daniel Ellison
daniel.ellison@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 10

....Executive Sales..Exekutiv Sälj....
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70 212 79 71

....Sales and Marketing..Sälj och Marknad....
Mikael Bönnemark
mikael.bonnemark@mvg.se
+46 (0)70 728 34 75
 

Client Success manager
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)739-20 99 45

....Executive Sales Marine ..Exekutivt Sälj Marina kunder ....
Joakim Karas
joakim.karas@mvg.se
+46 (0)70-368 42 32

 

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Tommy Standar
tommy.standar@mvg.se
+46 (0)141-25 98 40


....Workshop Manager..Verkstadschef....
Niclas Häggroth
niclas.haggroth@mvg.se
+46 (0)73-920 99 41

....Main Planner..Huvudplanerare....
Lena Rudolfsson
lena.rudolfsson@mvg.se 
+46 (0)739 20 99 42

....Production Technical Manager..Produktionsteknisk chef....
Ulf Olsson
ulf.olsson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 43

....Purchase..Inköp....
Fredrik Andersson
fredrik.andersson@mvg.se
+46 (0) 739-20 03 36

....Quality and External Environment manager..Kvalitet och yttre miljö chef....
Fredrik Sundmar
fredrik.sundmar@mvg.se
+46 (0)70 236 53 25


....Finance..Ekonomi....
Vivi Vilhelmsson
vivi.vilhelmsson@mvg.se
+46 (0) 739-20 99 02

....Controller and Accounting..Controller och Redovisning....
Marie Högström
marie.hogstrom@mvg.se
+46 (0) 739-20 99 19