Postal address..Postadress
Motala Verkstad Group
Box 950
....591 29 Motala, Sweden..591 29 Motala....

Telephone (switchboard)..Telefon (växel)
+46 (0)141-22 99 00

Fax..Fax
+46 (0)141-22 99 04

Visiting address..Besöksadress
Motala Verkstad Group
Linjegatan 14
....591 62 Motala, Sweden..591 62 Motala....

E-mail..E-post
info@mvg.se
sales@mvg.se

 
 

Group Management..Koncernledning

CFO
Johannes Alvestrand
johannes.alvestrand@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 11

CEO..VD
Daniel Ellison
daniel.ellison@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 10

Sales & Marketing Manager..Sälj- och Marknadschef
Mikael Bönnemark
mikael.bonnemark@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70-728 34 75

HR Manager..Personalchef
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 50
+46 (0)739-20 99 50


....Finance..Ekonomi....

....Financial Manager ..Chef för koncernekonomi....
Anna Paersson
anna.paersson@mvg.se
+46 (0)769-42 99 14

Controller
Roger Svensson
roger.svensson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 57
+46 (0) 141-22 99 57

Controller
Juhani Sismo
juhani.sismo@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00

.... Financial ..Ekonomi ....
Christina Fahlgren
christina.fahlgren@mvg.se
+46 (0)141 22 99 85


Sales & Marketing..Försäljning och Marknad

....Executive sales Marine customers..Exekutiv Sälj Marina kunder....
Joakim Karas
joakim.karas@mvg.se
+46 (0)70-3684232

Sales & Marketing manager ..Sälj- och Marknadschef
Mikael Bönnemark
mikael.bonnemark@mvg.se
+46 (0)70-7283475

....Business manager Infrastructure & Bridges..Affärschef Infrastruktur & Bro....
Stefan Stoltz ....(t.a)..(t.f)....
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-759 35 00

Executive Customer manager Partnercustomers
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)70-7236625

....Executive sales Subcontractor customers..Exekutiv Sälj Legokunder....
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71

....Executive sales Subcontractor customers..Exekutiv Sälj Legokunder....
Anders Abrahamsson
anders.abrahamsson@mvg.se
+46 (0)70-8875610


....Customer Support..Kundsupport....

Client Success manager
Tommy Standar
tommy.standar@mvg.se
+46 (0)141-259840

Client Success manager
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)739-20 99 45

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Per Anders Gustavsson
per-anders.gustavsson@mvg.se
+46 (0)141-259841

Client Success manager
Per Forsberg
per.forsberg@mvg.se
+46 (0)739-20 99 28

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Richard Cornelius
richard.cornelius@mvg.se
+46 (0)141-259834

 

....Quality and External Environment manager..Kvalitet och yttre miljö chef....
Fredrik Sundmar
fredrik.sundmar@mvg.se
+46 (0)70 236 53 25


....Production Development..Produktionsutveckling....

....Purchasing and Commercial agreements..Inköp och Kommersiella avtal....

....Production Development..Produktionsutveckling....
Stefan Åstrand
stefan.astrand@mvg.se
+46 (0)73-920 99 97

....Manager Purchase and Commercial agreements .. .... ..Chef Inköp och Kommersiella avtal....
Bo Andersson
bo.andersson@motalaverkstad.se
+46 (0)141-22 99 69