Postal address..Postadress
Motala Verkstad Group
Box 950
....591 29 Motala, Sweden..591 29 Motala....

Telephone (switchboard)..Telefon (växel)
+46 (0)141-22 99 00

Fax..Fax
+46 (0)141-22 99 04

Visiting address..Besöksadress
Motala Verkstad Group
Linjegatan 14
....591 62 Motala, Sweden..591 62 Motala....

E-mail..E-post
info@mvg.se
sales@mvg.se

 
 

Group Management..Koncernledning

CFO
Johannes Alvestrand
Johannes.alvestrand@mvg.se
+46 (0)739-209911

CEO..VD
Anders Holm
anders.holm@mvg.se
+46 (0)70-3104317

Sales & Marketing Manager..Sälj- och Marknadschef
Mikael Bönnemark
mikael.bonnemark@mvg.se
+46 (0)70-7283475

HR Manager..Personalchef
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)141-229950
+46 (0)739-209950


....Finance..Ekonomi....

Controller
Roger Svensson
roger.svensson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 57
+46 (0) 141-22 99 57

Controller
Anna Paersson
anna.paersson@mvg.se
+46 (0)769-42 99 14

Controller
Juhani Sismo
juhani.sismo@mvg.se


Sales & Marketing..Försäljning och Marknad

....Executive sales Marine customers..Exekutiv Sälj Marina kunder....
Joakim Karas
joakim.karas@mvg.se
+46 (0)70-3684232

Sales & Marketing manager ..Sälj- och Marknadschef
Mikael Bönnemark
mikael.bonnemark@mvg.se
+46 (0)70-7283475

....Business manager Infrastructure & Bridges..Affärschef Infrastruktur & Bro....
Johan Stråhlin,
johan.strahlin@mvg.se
+46 (0)70-759 35 00

Executive Customer manager Partnercustomers
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)70-7236625

....Executive sales Subcontractor customers..Exekutiv Sälj Legokunder....
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71

....Executive sales Subcontractor customers..Exekutiv Sälj Legokunder....
Anders Abrahamsson
anders.abrahamsson@mvg.se
+46 (0)70-8875610


....Quality..Kvalitet....

....Customer Support..Kundsupport....

....Quality..Kvalitet.... ....and..och.... ....QHSE manager..QHSE Chef....
Fredrik Sundmar
fredrik.sundmar@mvg.se
+46 (0)70 236 53 25

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Tommy Standar
tommy.standar@mvg.se
+46 (0)141-259840


Supply Management & Purchasing..Supply Management & Inköp

....Senior Purchaser..Senior Inköpare ....
Torbjörn Gustavsson
torbjorn.gustavsson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 26

Supply Manager & Purchase
Bo Andersson
bo.andersson@motalaverkstad.se
+46 (0)141-22 99 69