....Postal Address..Postadress....
Sjölanders Mekaniska
Navigatörgatan 6
721 32 Västerås

....Telephone (switchboard)..Telefon (växel)....
+46 (0)21-19 65 50

Fax
+46 (0)21-19 65 56

Visiting Address..Besöksadress..
Sjölanders Mekaniska
Navigatörgatan 6
721 32 Västerås

....E-mail..E-post ....
offert@sjolanders.com
order@sjolanders.com

Webb
www.sjolanders.com

 

....Management..Ledning....

....CEO..VD....
Leif Andersson
leif.andersson@sjolanders.com
+46 (0)21-19 65 75

....Owner..Ägare....
Ulf Sjölander
ulf.sjolander@sjolanders.com
+46 (0)21-19 65 65


....Production..Produktion....

....Planning Manager..Planeringschef....
Lena Högberg
lena.hogberg@sjolanders.com
+46 (0)21-19 65 76

....Production Manager welding..Produktionsledare svets....
Johnny Bohlin
johnny.bohlin@sjolanders.com
+46 (0)21-19 68 47

....Production Engineer..Produktionstekniker/produktionsledare....
Erik Wilhelmsson
erik.wilhelmsson@sjolanders.com
+46 (0)21-19 68 47


....Economics and administration..Ekonomi och administration....

....Offer Manager..Order- och offertchef....
Kenneth Ödman
kenneth.odman@sjolanders.com
+46 (0)21-19 65 79

....Economic Manager..Ekonomichef....
Pernilla von Essen
pernilla.von.essen@sjolanders.com
+46 (0)21-81 45 96

....Manufacture and Offer..Beredning och offert....
Andreas Pettersson
andreas.pettersson@sjolanders.com
+46 (0)21-19 68 49

....Administration..Administration....
Maja Wauge
maja.wauge@sjolanders.com
+46 (0)21-19 65 59

....Manufacture and Offer..Beredning och offert....
Håkan Jonsson
hakan.jonsson@sjolanders.com
+46 (0)21-19 65 51