....Postal address..Postadress....
AB Motala Verkstad
Box 950, SE-591 29 Motala, Sweden

....Telephone..Telefon....
+46 (0)141-22 99 00

Fax
+46 (0)141-22 99 04

MV_a-part-of_rgb.jpg

Visiting address..Besöksadress..
AB Motala Verkstad
Linjegatan 14, SE-591 62 Motala, Sweden

....E-mail..E-post: ....
info@mvg.se
sales@mvg.se

 

....Management..Ledning....

....CEO..VD....
Håkan Johansson
hakan.johansson@mvg.se
+46 (0)141-25 98 06

CTO
Michael Olsson
michael.olsson@mvg.se
+46 (0)70-528 41 86

....Chief marketing and sales officer (CMSO)..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)73-515 03 03

....HR manager..Personalchef....
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 50

....Environmental and quality manager..Kvalitets- och yttre miljöchef....
Viktor Eriksson
viktor.eriksson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 20


....Finance..Ekonomi....

Controller
Anna Paersson
anna.paersson@mvg.se
+46 (0)76-942 99 14


....Sales & marketing..Sälj och marknad....

....Chief marketing and sales officer (CMSO)..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)73-515 03 03

Key account manager
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)73-920 99 45

Sales/business Development
Marijan Kolobaric
marijan.kolobaric@mvg.se
+46 (0)73-920 99 60

....Communications manager..Kommunikationschef....
Per N Lekemark
per.lekemark@mvg.se
+46 (0)70-69 69 325

Key account manager, Contact sales..Key account manager, Kontaktperson försäljning
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)70-723 66 25

Key account manager
Benny Palm
benny.palm@mvg.se
+46 (0)73-920 99 52

Key account manager
Per Forsberg
per.forsberg@mvg.se
+46 (0)73-920 99 28

Key account manager
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71


....Customer support..Kundsupport....

....Quotation engineer..Offertingenjör....
Richard Cornelius
richard.cornelius@mvg.se
+46 (0)141-25 98 34

....Quotation engineer..Offertingenjör....
Per Anders Gustavsson
per-anders.gustavsson@mvg.se
+46 (0)141-25 98 41

....Quotation engineer..Offertingenjör....
Claes Wahlström
claes.wahlstrom@mvg.se
+46 (0)141-22 90 50


....Production manager..Produktionschef....
Stefan Åstrand
stefan.astrand@mvg.se
+46 (0)73-920 99 97

....Maintenance..Underhåll....
Uno Johansson
uno.johansson@mvg.se +46 (0)141-22 99 62

....Montage manager..Montageledare....
Jan Darnell
jan.darnell@mvg.se +46 (0)73-920 99 91


....Manager purchase and commercial agreements ..Chef inköp och kommersiella avtal ....
Bo Andersson
bo.andersson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 6
 

....Quality..Kvalitet....
Roger Karlsson
roger.karlsson@mvg.se +46 (0)141-25 98 37

....Planning and purchase..Planering och inköp....
Olof Bohm
olof.bohm@mvg.se
+46 (0141) 25 98 32 +46 (0)739 20 99 32

....Production technology..Produktionsteknik....
Ulf Tykosson
ulf.tykosson@mvg.se +46 (0)141-22 99 70