....Postal Address..Postadress....
AB Motala Verkstad
Box 950
....S-591 29 Motala, Sweden..591 29 Motala....

....Telephone (switchboard)..Telefon (växel)....
+46 (0)141-22 99 00

Fax
+46 (0)141-22 99 04

Visiting Address..Besöksadress..
AB Motala Verkstad
Linjegatan 14
....S-591 62 Motala, Sweden..591 62 Motala....

....E-mail..E-post: ....
info@mvg.se
sales@mvg.se

 

....Management..Ledning....

....CEO..VD....
Daniel Ellison
daniel.ellison@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 10

CFO
Johannes Alvestrand
johannes.alvestrand@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 11

....Workshop Manager Motala..Verkstadschef Motala....
Håkan Johansson
hakan.johansson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)141 25 98 06

....HR Manager..Personalchef....
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 50
+46 (0)739-20 99 50

....Environmental and Quality Manager..Kvalitets- och yttre miljöchef....
Viktor Eriksson
viktor.eriksson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 20

....Sales and Marketing Manager..Sälj- och Marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)735-15 03 03


....Finance..Ekonomi....

Controller
Anna Paersson
anna.paersson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)769-42 99 14

.... Financial ..Ekonomi ....
Christina Fahlgren
christina.fahlgren@mvg.se
+46 (0)141 22 99 85


....Sales & Marketing..Sälj och Marknad....

....Sales and Marketing Manager..Sälj- och Marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)735-15 03 03

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)73-920 99 45

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)70-7236625

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Anders Abrahamsson
anders.abrahamsson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70-887 56 10

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Fredrik Andersson
fredrik.andersson@mvg.se
+46 (0)73-920 03 36


....Customer Support..Kundsupport....

Client Success manager
Per Forsberg
per.forsberg@mvg.se
+46 (0)739-20 99 28

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Richard Cornelius
richard.cornelius@mvg.se
+46 (0)141-25 98 34

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Per Anders Gustavsson
per-anders.gustavsson@mvg.se
+46 (0)141-25 98 41


....Production Development..Produktionsutveckling....
Stefan Åstrand
stefan.astrand@mvg.se
+46 (0)73-920 99 97


....Maintenance..Underhåll....
Uno Johansson
+46 (0)141-22 99 62
uno.johansson@mvg.se

....Montage Manager..Montageledare....
Jan Darnell
+46 (0)73-920 99 91
jan.darnell@mvg.se

....Manager Purchase and Commercial agreements ..Chef Inköp och Kommersiella avtal ....
Bo Andersson
bo.andersson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 6
 

....Quality..Kvalitet....
Roger Karlsson
+46 (0)141-25 98 37
roger.karlsson@mvg.se

....Planning and Purchase..Planering och inköp....
Olof Bohm
olof.bohm@mvg.se
+46 (0)739 20 99 32
+46 (0141) 25 98 32

....Production Technology..Produktionsteknik....
Ulf Tykosson
+46 (0)141-22 99 70
ulf.tykosson@mvg.se