....Postal Address..Postadress....
MVG i Kristinehamn AB
Box 235
....S-681 25  Kristinehamn Sweden..681 25  Kristinehamn....

....Telephone (Switchboard)..Telefon....
+46 (0)141-22 99 00

Fax
+46 (0)141-22 99 04

 

....Visiting Address..Besöksadress....
....MVG i Kristinehamn AB..MVG I Kristinehamn AB....
....Varnumsleden 5..Varnumsleden 5....
....681 93 Kristinehamn..681 93 Kristinehamn....
....Sweden.. ....

....E-mail..E-post....
info@mvg.se
sales@mvg.se

 

 
 

....Management..Ledning....

....CEO..VD....
Daniel Ellison
daniel.ellison@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 10

....Environmental and Quality Manager..Kvalitets- och yttre miljöchef....
Viktor Eriksson
viktor.eriksson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 20

CFO
Johannes Alvestrand
johannes.alvestrand@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 11

....HR Manager..Personalchef....
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 50
+46 (0)739-20 99 50

....Site Manager Kristinehamn..Sitechef Kristinehamn....
Michael Olsson
michael.olsson@mvg.se
+46 (0)705-28 41 86

....Sales and Marketing Manager..Sälj- och Marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)735-15 03 03


....Finance..Ekonomi....
Vivi Vilhelmsson
vivi.vilhelmsson@mvg.se
+46 (0) 739-20 99 02

....Controller and Accountant..Controller och Redovisning....
Marie Högström
marie.hogstrom@mvg.se
+46 (0) 739-20 99 19


....Sales and Marketing..Sälj och Marknad....

....Sales and Marketing Manager..Sälj- och Marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)735-15 03 03

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)73-920 99 45

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)40-945287
+46 (0)70-7236625

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Anders Abrahamsson
anders.abrahamsson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70-887 56 10

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Fredrik Andersson
fredrik.andersson@mvg.se
+46 (0)73-920 03 36


....Production Manager..Produktionschef....
Josef Bugariju
josef.bugariju@mvg.se
+46 (0)739-20 99 03

 

....Planning..Planering....
Therese Häll
therese.hall@mvg.se
+46 (0) 730-77 10 06

 

....Purchase ..Inköp ....
Fredrik Andersson
fredrik.andersson@mvg.se
+46 (0) 739-20 03 36