....Postal address..Postadress....
Blue Future – (fd MVG) i Höje
Box 235, SE-681 25 Kristinehamn, Sweden

....Telephone..Telefon....
+46 (0)141-22 99 00

Fax
+46 (0)141-22 99 04

BLF_a-part-of_rgb.jpg
 

....Visiting address..Besöksadress....
Blue Future – (fd MVG) i Höje
Varnumsleden 5, (Höje) Kristinehamn, Sweden

....E-mail..E-post....
info@mvg.se
sales@mvg.se

 

 
 

....Management..Ledning....

....CEO..VD....
Linda Take
linda.take@mvg.se
+46 (0)550-69 25 40
+46 (0)70-580 46 67

....Environmental and quality manager..Kvalitets- och yttre miljöchef....
Viktor Eriksson
viktor.eriksson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 20

....HR Manager..Personalchef....
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 50

....Chief marketing and sales officer (CMSO)..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)73-515 03 0m

CTO
Michael Olsson
michael.olsson@mvg.se
+46 (0)70-528 41 86

Controller
Lars Nordström
lars.nordström@mvg.se
+46 (0)76-677 60 06


....Sales and marketing..Sälj och marknad....

....Chief marketing and sales officer (CMSO)..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)73-515 03 03

Sales/Business development
Marijan Kolobaric
marijan.kolobaric@mvg.se
+46 (0)73-920 99 60

Key account manager
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71

....Communications manager..Kommunikationschef....
Per N Lekemark
per.lekemark@mvg.se
+46 (0)70-69 69 325

Key account manager
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)73-920 99 45

Key account manager
Benny Palm
benny.palm@mvg.se
+46 (0)73-920 99 52

Key account manager, Contact sales..Key account manager, kontaktperson försäljning
Sören Andersson
soren.andersson@mvg.se
+46 (0)70-677 79 56

Key account manager
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)40-94 52 87
+46 (0)70-723 66 25


....Production manager..Produktionschef....
Josef Bugariju
josef.bugariju@mvg.se
+46 (0)73-920 99 03

 

....Planning..Planering....
Therese Häll
therese.hall@mvg.se
+46 (0)73-077 10 06

 

....Head of purchase and logistics ..Chef inköp och logistik....
Christer Thyberg
christer.thyberg@mvg.se
+46 (0)70-553 49 29