....Postal Address..Postadress....
MVG i Gustavsvik AB
Box 56
SE-681 22 Kristinehamn, Sweden

....Telephone..Telefon....
+46 (0)141-22 99 00

Fax
+46 (0)141-22 99 04

 

....Visiting Address..Besöksadress....
MVG i Gustavsvik AB
Båtbyggarevägen 1
SE-681 95 Kristinehamn, Sweden

....E-mail..E-post....
info@mvg.se
sales@mvg.se

 

 
 

....Management..Ledning....

....CEO..VD....
Linda Take
linda.take@bluefuture.se
+46 (0)550-69 25 40
+46 (0)70-580 46 67

....HR Manager..Personalchef....
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 50
+46 (0)73-920 99 50

CFO
Johannes Alvestrand
johannes.alvestrand@mvg.se
+46 (0)141-22 99 00
+46 (0)73-920 99 11

....Environmental and Quality Manager..Kvalitets- och yttre miljöchef....
Viktor Eriksson
viktor.eriksson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 20

CTO
Michael Olsson
michael.olsson@mvg.se
+46 (0)70-528 41 86
 

....Sales and Marketing Manager..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)735-15 03 03



....Sales and Marketing..Sälj och marknad....

....Sales and Marketing Manager..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)73-515 03 03

....Executive Customer Manager..Exekutiv säljare....
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)40-94 52 87 +46 (0)70-723 66 25

-

....Communications Manager..Kommunikationschef....
Per N Lekemark
per.lekemark@bluefuture.se
+46 (0)70-69 69 325

....Executive Customer Manager..Exekutiv säljare....
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71

....Executive Customer Manager..Exekutiv säljare....
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)73-920 99 45


....Production Manager..Produktionschef....
Andreas Öhlen
andreas.ohlen@mvg.se
+46 (0)72-554 05 82

....Main Planner..Huvudplanerare....
Morgan Eriksson
morgan.eriksson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 46

....Production Technical Manager..Produktionsteknisk chef....
Ulf Olsson
ulf.olsson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 43

....Purchase..Inköp....
Christer Thyberg
christer.thyberg@mvg.se
+46 (0)70-553 49 29