....Postal address..Postadress....
Blue Future – (fd MVG) i Gustavsvik
Box 56
SE-681 22 Kristinehamn Sweden

....Telephone..Telefon....
+46 (0)141-22 99 00

Fax
+46 (0)141-22 99 04

BLF_a-part-of_rgb.jpg
 

....Visiting address..Besöksadress....
Blue Future – (fd MVG) i Gustavsvik
Båtbyggarevägen 1 (Gustavsvik)
SE-681 95 Kristinehamn Sweden

....E-mail..E-post....
info@mvg.se
sales@mvg.se

 

 
 

....Management..Ledning....

....CEO..VD....
Linda Take
linda.take@bluefuture.se
+46 (0)550-69 25 40
+46 (0)70-580 46 67

....Chief marketing and sales officer (CMSO)..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)735-15 03 03

....HR manager..Personalchef....
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 50

....Environmental and quality manager..Kvalitets- och yttre miljöchef....
Viktor Eriksson
viktor.eriksson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 20

CTO
Michael Olsson
michael.olsson@mvg.se
+46 (0)70-528 41 86

Controller
Lars Nordström
lars.nordström@bluefuture.se
+46 (0)76-677 60 06


....Sales and Marketing..Sälj och marknad....

....Chief marketing and sales officer (CMSO)..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)73-515 03 03

Key account manager
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)40-94 52 87 +46 (0)70-723 66 25

Key account manager, Contact sales..Key account manager, kontaktperson försäljning
Joakim Karas
joakim.karas@mvg.se
+46 (0)70-368 42 32

....Communications manager..Kommunikationschef....
Per N Lekemark
per.lekemark@mvg.se
+46 (0)70-69 69 325

Key account manager
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71

Key account manager
Benny Palm
benny.palm@mvg.se
+46 (0)73-920 99 52

Key account manager
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)73-920 99 45

Sales/Business development
Marijan Kolobaric
marijan.kolobaric@mvg.se
+46 (0)73-920 99 60


....Production manager..Produktionschef....
Andreas Öhlen
andreas.ohlen@mvg.se
+46 (0)72-554 05 82

....Main planner..Huvudplanerare....
Morgan Eriksson
morgan.eriksson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 46

....Production technical manager..Produktionsteknisk chef....
Ulf Olsson
ulf.olsson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 43

....Head of purchase and logistics..Chef inköp och logistik....
Christer Thyberg
christer.thyberg@mvg.se
+46 (0)70-553 49 29