....Postal Address..Postadress....
MVG i Gustavsvik AB
Box 56
....S-681 22 Kristinehamn, Sweden .. 681 22 Kristinehamn ....

Telephone (Switchboard)..Telefon....
+46 (0)141-22 99 00

Fax
+46 (0)141-22 99 04

 

....Visiting Address..Besöksadress....
MVG i Gustavsvik AB
Båtbyggarevägen 1
....681 95 Kristinehamn..681 95 Kristinehamn....
....Sweden.. ....

....E-mail..E-post....
info@mvg.se
sales@mvg.se

 

 
 

....Management..Ledning....

....CEO..VD....
Daniel Ellison
daniel.ellison@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 10

....HR Manager..Personalchef....
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 50
+46 (0)739-20 99 50

CFO
Johannes Alvestrand
johannes.alvestrand@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 11

....Environmental and Quality Manager..Kvalitets- och yttre miljöchef....
Viktor Eriksson
viktor.eriksson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 20

....Site Manager Kristinehamn..Sitechef Kristinehamn....
Michael Olsson
michael.olsson@mvg.se
+46 (0)705-28 41 86
 


....Controller and Accounting..Controller och Redovisning....
Marie Högström
marie.hogstrom@mvg.se
+46 (0) 739-20 99 19

....Finance..Ekonomi....
Vivi Vilhelmsson
vivi.vilhelmsson@mvg.se
+46 (0) 739-20 99 02


....Sales and Marketing..Sälj och Marknad....

....Sales and Marketing Manager..Sälj och tf. Marknadschef....
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)40-945287
+46 (0)70-7236625

....Executive Sales..Exekutivt Sälj....
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)73-920 99 45

....Executive Sales..Exekutivt Sälj....
Anders Abrahamsson
anders.abrahamsson@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)70-887 56 10

....Executive Sales..Exekutivt Sälj....
Fredrik Andersson
fredrik.andersson@mvg.se
+46 (0)73-920 03 36

....Executive Sales..Exekutivt Sälj....
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71


....Production Manager..Produktionschef....
Andreas Öhlen
andreas.ohlen@mvg.se
+46 (0)72 554 05 82

....Main Planner..Huvudplanerare....
Morgan Eriksson
morgan.eriksson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 46

....Production Technical Manager..Produktionsteknisk chef....
Ulf Olsson
ulf.olsson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 43

....Purchase..Inköp....
Fredrik Andersson
fredrik.andersson@mvg.se
+46 (0) 739-20 03 36