Postal address..Postadress
Motala Verkstad Group
Box 950
....591 29 Motala, Sweden..591 29 Motala....

Telephone (switchboard)..Telefon (växel)
+46 (0)141-22 99 00

Fax..Fax
+46 (0)141-22 99 04

Visiting address..Besöksadress
Motala Verkstad Group
Linjegatan 14
....591 62 Motala, Sweden..591 62 Motala....

E-mail..E-post
info@mvg.se
sales@mvg.se

 
 

....Management..Ledning....

CFO
Johannes Alvestrand
johannes.alvestrand@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 11

....CEO..VD....
Daniel Ellison
daniel.ellison@mvg.se
+46 (0)141 22 99 00
+46 (0)739-20 99 10

....HR Manager..Personalchef....
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 50
+46 (0)739-20 99 50

....Environmental and Quality Manager..Kvalitets- och yttre miljöchef....
Viktor Eriksson
viktor.eriksson@mvg.se
+46 (0)739-20 99 20


....Finance..Ekonomi....

.... Financial ..Ekonomi ....
Christina Fahlgren
christina.fahlgren@mvg.se
+46 (0)141 22 99 85

Controller
Anna Paersson
anna.paersson@mvg.se
+46 (0)769-42 99 14


Sales & Marketing..Försäljning och Marknad

....Executive Customer Manager & acting Sales and Marketing Manager..Exekutiv Säljare & tf. Sälj- och Marknadschef....
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)70-723 66 25

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)73-920 99 45

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Anders Abrahamsson
anders.abrahamsson@mvg.se
+46 (0)70-887 56 10

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Fredrik Andersson
fredrik.andersson@mvg.se
+46 (0)73-920 03 36

....Executive Customer Manager..Exekutiv Säljare....
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71

 


....Customer Support..Kundsupport....

Client Success manager
Per Forsberg
per.forsberg@mvg.se
+46 (0)739-20 99 28

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Per Anders Gustavsson
per-anders.gustavsson@mvg.se
+46 (0)141-259841

 

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Richard Cornelius
richard.cornelius@mvg.se
+46 (0)141-259834


....Manager Purchase and Commercial agreements .. .... ..Chef Inköp och Kommersiella avtal....
Bo Andersson
bo.andersson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 69

....Production Development..Produktionsutveckling....
Stefan Åstrand
stefan.astrand@mvg.se
+46 (0)73-920 99 97

....Strategic Project leader, Business development..Strategisk projektledare, Affärs- och verksamhetsutveckling....
Joakim Karas
joakim.karas@mvg.se
+46 (0)70-3684232