Postal address..Postadress
Motala Verkstad Group
Box 950
....591 29 Motala, Sweden..591 29 Motala....

Telephone..Telefon (växel)
+46 (0)141-22 99 00

Fax..Fax
+46 (0)141-22 99 04

Visiting address..Besöksadress
Motala Verkstad Group
Linjegatan 14
....591 62 Motala, Sweden..591 62 Motala....

E-mail..E-post
info@mvg.se
sales@mvg.se

 
 

....Management..Ledning....

CFO
Johannes Alvestrand
johannes.alvestrand@mvg.se
+46 (0)73-920 99 11

....CEO..VD....
Daniel Ellison
daniel.ellison@mvg.se
+46 (0)73-920 99 10

....HR Manager..Personalchef....
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 50
+46 (0)73-920 99 50

....Environmental and Quality Manager..Kvalitets- och yttre miljöchef....
Viktor Eriksson
viktor.eriksson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 20

....Sales and Marketing Manager..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)73-515 03 03

CTO
Michael Olsson
michael.olsson@mvg.se
+46 (0)70-528 41 86


....Finance..Ekonomi....

Controller
Anna Paersson
anna.paersson@mvg.se
+46 (0)76-942 99 14


Sales & Marketing..Försäljning och marknad

....Sales and Marketing Manager..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)73-515 03 03

....Communications Manager..Kommunikationschef....
Per N Lekemark
per.lekemark@bluefuture.se
+46 (0)70-69 69 325

....Executive Customer Manager..Exekutiv säljare....
Fredrik Andersson
fredrik.andersson@mvg.se
+46 (0)73-920 03 36

....Executive Customer Manager..Exekutiv säljare....
Per Forsberg
per.forsberg@mvg.se
+46 (0)73-920 99 28

....Executive Customer Manager..Exekutiv säljare....
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71

....Executive Customer Manager..Exekutiv säljare....
Joakim Karas
joakim.karas@mvg.se
+46 (0)70-368 42 32

....Executive Customer Manager..Exekutiv säljare....
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)73-920 99 45

....Executive Customer Manager..Exekutiv säljare....
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)70-723 66 25


....Customer Support..Kundsupport....

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Per Anders Gustavsson
per-anders.gustavsson@mvg.se
+46 (0)141-25 98 41

 

....Quotation Engineer..Offertingenjör....
Richard Cornelius
richard.cornelius@mvg.se
+46 (0)141-25 98 34


....Manager Purchase and Commercial agreements..Chef inköp och kommersiella avtal....
Bo Andersson
bo.andersson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 69