Postal address..Postadress
Motala Verkstad Group
Box 950
....591 29 Motala, Sweden..591 29 Motala....

Telephone..Telefon (växel)
+46 (0)141-22 99 00

Fax..Fax
+46 (0)141-22 99 04

Visiting address..Besöksadress
Motala Verkstad Group
Linjegatan 14
....591 62 Motala, Sweden..591 62 Motala....

E-mail..E-post
info@mvg.se
sales@mvg.se

 
 

....Management..Ledning....

CFO
Cecilia Lundén
cecilia.lunden@mvg.se
+46 (0)73-920 99 13

....Group CEO..VD, koncernchef....
Daniel Ellison
daniel.ellison@mvg.se
+46 (0)73-920 99 10

....HR manager..Personalchef....
Charlotte Axelsson
charlotte.axelsson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 50

....Environmental and quality manager..Kvalitets- och yttre miljöchef....
Viktor Eriksson
viktor.eriksson@mvg.se
+46 (0)73-920 99 20

....COO (chief operations officer)..Operativ chef....
Stefan Hyltberg
stefan.hyltberg@mvg.se
+46 (0)70-892 10 61

....CEO Sjölanders..VD Sjölanders....
Leif Andersson
leif.andersson@mvg.se
+46 (0)21-19 65 75

....Chief marketing and sales officer (CMSO) ..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)73-515 03 03

....CEO Motala Verkstad..VD Motala Verkstad....
Håkan Johansson
hakan.johansson@mvg.se
+46 (0)141-25 98 06

CTO
Michael Olsson
michael.olsson@mvg.se
+46 (0)70-528 41 86

....CEO Blue Future..VD Blue Future....
Linda Take
linda.take@mvg.se
+46 (0)550-69 25 40
+46 (0)70-580 46 67


....Finance..Ekonomi....

Controller
Anna Paersson
anna.paersson@mvg.se
+46 (0)76-942 99 14


Sales & marketing..Försäljning och marknad

....Chief marketing and sales officer (CMSO)..Sälj- och marknadschef....
Mattias Rosengren
mattias.rosengren@mvg.se
+46 (0)73-515 03 03

....Communications manager..Kommunikationschef....
Per N Lekemark
per.lekemark@mvg.se
+46 (0)70-69 69 325

Key account manager
Per Forsberg
per.forsberg@mvg.se
+46 (0)73-920 99 28

Key account manager
Stefan Stoltz
stefan.stoltz@mvg.se
+46 (0)70-212 79 71

Key account manager
Benny Palm
benny.palm@mvg.se
+46 (0)73-920 99 52

Key account manager
Joakim Karas
joakim.karas@mvg.se
+46 (0)70-368 42 32

Key account manager
Velimir Pranjic
velimir.pranjic@mvg.se
+46 (0)73-920 99 45

Key account manager
Marcus Sandling
marcus.sandling@mvg.se
+46 (0)70-723 66 25

Sales/business development
Marijan Kolobaric
marijan.kolobaric@mvg.se
+46 (0)73-920 99 60


....Customer support..Kundsupport....

....Quotation engineer..Offertingenjör....
Per Anders Gustavsson
per-anders.gustavsson@mvg.se
+46 (0)141-25 98 41

 

....Quotation engineer..Offertingenjör....
Richard Cornelius
richard.cornelius@mvg.se
+46 (0)141-25 98 34


....Manager purchase and commercial agreements..Chef inköp och kommersiella avtal....
Bo Andersson
bo.andersson@mvg.se
+46 (0)141-22 99 69


....CIO (Chief Information Officer)..IS och IT Chef ....
Fredrik Hultin
fredrik.hultin@mvg.se
+46 (0)70-227 00 74